Milí zákazníci, děkujeme za všechny objednávky, nyní už nemůžeme zaručit dodání do Vánoc, ale radost si přesto udělat můžete ♥️🎄Doprava zdarma už od 1024 Kč!

Informace pro Vás

Garance bezproblémové výměny, vrácení

Jak probíhá bezproblémová výměna na Prstýnkárně? 

Příklad jak to probíhá:

"Došel mi prstýnek, ale potřebovala bych větší velikost."

1) Napíši na prstynkarna@gmail.com o jakou velikost mám zájem a jaký prstýnek chci vrátit.   

2) Z Prstýnkárny Ti zašleme kód pro Zásilkovnu.

3) Zabalený prstýnek zanesu do pobočky Zásilkovny a jen řeknu kód, který jsem dostala z Prstýnkárny.

4) Zásilka dojde k nám zpět do Prstýnkárny a obratem ti zašleme prstýnek ve velikosti, dle tvého přání.

 

Jak probíhá bezproblémové vrácení na Prstýnkárně?

Pokud Vám například nesedí velikost (nebo cokoliv), není problém, napište nám email na prstynkarna@gmail.com a my Vám pošleme kód který i se zabaleným výrobkem co vracíte, zanesete na jakoukoliv pobočku Zásilkovny a o zbytek se Vám již postaráme.

Vyhledání podacího místa Zásilkovny

 

Peníze Vám vrátíme zpět a za vrácení výrobku nám a ani Zásilkovně nic platit nemusíte, jen prostě donesete balíček a předáte kód.

pzn.: Prosíme o vrácení, výměnu nepoškozeného zboží do 14 dnů od zakoupení. 

 

Číst článek
O stříbře a jeho označování
O stříbře a jeho označování

O stříbru

Stříbro v čisté podobě obsahuje 99,9% pravého stříbra (999/1000). Ačkoliv by se mohlo zdát vhodné pro výrobu šperků, není to ideální, neboť čisté stříbro je velmi měkké. Proto se častěji využívá jako investiční kov nebo na výrobu pamětních mincí a medailí.

Pro získání vyšší odolnosti a tvrdosti se do čistého stříbra často přidává měď, vzniká „sterlingové stříbro“, které má ryzost 925/1000. Toto je kvalitní stříbro, z něhož se vyrábí většina šperků a z něho i najdete většinu šperků které nabízíme.

Obsahuje tedy 92,5 % stříbra a 7,5 % příměsi (925 podílu stříbra a 75 dílů příměsi), obvykle mědi. Chemická značka Ag (Argentum) označuje tento bílý kov.

925Prstýnek ze Stříbra 925

 

Povrchové úpravy stříbra:

Stříbrné šperky procházejí často různými typy úprav, které mají za účel prodloužit lesk šperků a nebo jim dodat zajímavý vzhled.

Rhodiování:

Rhodiování, proces, při kterém se na stříbro nanese tenká vrstva rhodia, které patří do triády lehkých platinových kovů. Rhodium je tvrdší než stříbro, což má praktický význam pro nošení šperků. Tato úprava zabraňuje oxidaci, která může způsobit "černání" stříbra. Rhodiování zvyšuje odolnost a životnost šperků, chrání je před otěrem, poškrábáním a vlivem chemikálií a má antialergické schopnosti. Údržba je snadná - stačí jemně přeleštit suchým flanelem, nebo speciální utěrkou a případně znovu rhodiovat.

Oxidace:

Oxidace je chemický proces, kterým lze šperky stárnout záměrně. Oxidované šperky mají vintage vzhled, kde kontrast zčernalé části zdůrazní vryty a textury. Oxidace je čistě estetický prvek, nepoužívá se žádný nátěr ani povlak.

E-pokrytí (e-nátěr, e-coating):

E-pokrytí je ochranný nátěr na kovovém povrchu, který využívá elektrický proud k aplikaci organického laku. Tento čirý lak poskytuje stříbru ochranu proti poškrábání a prodlužuje životnost lesku šperků. Každá skulinka je pečlivě pokryta, a šperky se vyznačují teplejším tónem než rhodiové, přičemž zachovávají přirozenou krásu.

Zlacení:

Zlacení je metoda aplikace tenké vrstvy zlata na povrch stříbrné základny, obvykle chemickým nebo elektrickým procesem. Nejčastěji se setkáváme s žlutým a růžovým zlatem.

pozlacený stříbrný prsten

Jak prodloužit životnost pokovených šperků?

I přes moderní pokročilé metody pokovení platí pravidlo, že se jedná pouze o povrchovou úpravu. Odolnost povrchové úpravy proti opotřebení (otěru) je různá a závisí na zacházení se šperkem. Během času může dojít k prodření povrchové úpravy, což lze čekat u jakékoli výrobní technologie.

Šperky jsou citlivé na různé chemické látky obsažené v kosmetických přípravcích, jako jsou parfémy, líčidla a laky na vlasy. Tyto látky mohou poškodit povrchovou úpravu šperku. Doporučuje se, že před ozdobením se šperky byste měli provést veškerou kosmetickou péči. Spaní i fyzická aktivita také mohou šperk mechanicky nebo povrchově poškodit. Pokud možno, šperky by měly být na noc odloženy a můžete se těšit jak Vás ráno opět ozdobí.

Šperky je vhodné i ukládat do šperkovnic kde jsou chráněny před světlem a vlhkostí.

Zlacené šperky by neměly být vystavovány vodě, a to ani v domácí vaně, bazénu nebo u moře. Rovněž by neměly být nošeny v místech s výskytem síry, jako jsou lázně nebo u minerálních pramenů, protože chlor, sůl a vonné koupelové oleje mohou šperky poškodit, stejně jako dlouhodobé působení přímého slunce. 

 

Jak pečovat o své stříbrné šperky:

Stříbro je náchylné k černání povrchu, což může být například způsobeno oxidací na vzduchu nebo kyselým pH faktorem pokožky a potem. Je důležité uchovávat šperky odděleně od jiných šperků. Když nejsou nošeny, doporučuje se je uložit do pytlíku na šperky nebo do šperkovnice. 

Nejběžnějším způsobem čištění stříbrných šperků je použití speciální čistící lázně nebo čistícího hadříku určeného na stříbro. Další možností je odnést oblíbený šperk do klenotnictví, kde čištění provedou na místě.

 

Co je to punc a co znamenají jednotlivé značky:

Prstýnkárna je specialistou v oblasti prodeje stříbrných šperků tzn. ryzosti 925/1000. Nabízíme elegantní šperky za výborné ceny ve špičkové kvalitě. Jsme registrovaní u Puncovního úřadu ČR a stojíme si za pravostí našich šperků, které nakupujeme pouze od renomovaných dodavatelů. Najdete nás pod naším IČO 04569300,  

Stříbrné šperky o hmotnosti nad 3,49 gramů musí být navíc ze zákona opuncovány státní puncovní značkou (kamzík). Toto puncování provádí Puncovní úřad ČR, v jehož kompetenci je i provádět kontroly u obchodníků. Vyražené puncy jsou grafické symboly, které udávají, jaká je ryzost stříbra. Dodáváme kvalitní stříbrné šperky s označeními od výrobce, případně v budoucnu když v naší nabídce přibydou šperky větší gramáže i dle platné legislativy.

Puncování šperků i komponentů z drahých kovů upravuje puncovní zákon č. 539/1992 Sb.. Ryzost označuje obsah čistého drahého kovu ve slitině, ze které je daný komponent či šperk vyroben. Ryzost se vždy vyjadřuje v tisícinách (1/1000). Obsah ryzího stříbra ve šperku, komponentu či řetízku udává tzv. ryzostní značka.

Na každém šperku můžete najít několik různých značek - ryzostní, výrobní nebo odpovědnostní a státní puncovní značku. Ryzostní a výrobní značky dávají na šperk sami výrobci. Odpovědnostní značky razí dovozci a státní puncovní značku může dát na šperk pouze puncovní úřad a plní funkci hlavní kontroly. Každá značka má svůj význam a sděluje vám o šperku jiné informace.

Puncovní úřad spadá do státní správy a jeho hlavní náplní je kontrola ryzosti drahých kovů. Právě tato činnost důkladně prověřuje výrobce i obchodníky se šperky. V rámci kontrol se  mimo jiné provádí také chemické analýzy a jiné specifické testování šperků. Odpovědnostní značky pomáhají najít výrobce nebo dovozce šperků.  Vyražení těchto značek na zboží si zajišťuje výrobce nebo dovozce sám. V Česku se téměř vždy odpovědnostní značky vyznačují dvěma nebo třemi písmeny, často iniciálami společnosti.

Aktuálně Prstýnkárna nemá tuto odpovědnostní značku zatím přidělenou, jelikož na našem webu jsou aktuálně nabízené prsteny s gramáží do 3g. 

Šperky, v podlimitní hmotnosti, která je u stříbra do 3,49 gramy, kontrole puncovního úřadu nepodléhají. Nemusí tedy být označené státní puncovní značkou, ale je u nich povinné označení puncem ryzosti.

 Vyobrazení českých puncovních značek:

 Puncovní značky Česká republika

Zdroj: Puncovní úřad

Více o puncovních značkách je k dispozici na následujícím odkaze: Puncovní značky 

Číst článek
2 položek celkem
Instagram Widget